Jdi na obsah Jdi na menu

Obrazek15.3.09 První podnik MS  5th. Rallytrophy. místo konání Liberec-Machnín, počasí deštivé , vítr, bláto, bluja....., teplota 4-8 C, na startu 49 posádek, technika WRC Citroën, Suzuki, Subaru, Škoda, Ford, Mitsubishi, A8 Toyota, S2000 Fiat, N4 Mitsubishi

Soutěž se odjela na 11RZ, převládal mokrý asfalt s velkým množstvím všudypřítomného bláta. Bylo představeno několik novinek ,velkou pozornost budil Citroën C4 WRC

Obrazek

Další velkou neznámou bylo nové šasi DF03 i vozy Suzuki u EURO Rally Teamu s jezdci M.Žulkevičem a D.Deputym

Obrazek

Velkou sestavu představil i tým Yakabo Pro, celkem pětici vozů Citroën Xsara WRC 06, a díky jedničce A týmu Jirkovi Zdražilovi si odváží pět bodů a průběžné třetí místo v týmech. Dvojka A týmu zajížděl velmi dobré časy ,ale ve výsledkové listině ho srazily technické problémy s elekronikou jeho vozu.

Obrazek

Problémy s elektronikou mělo poměrně dost jezdců na vině byly neskutečně podmáčené rz. Jako jeden z prvních odpadlíků byl Jakub Hoffman ,který taky doplatil na vlchkost v elekronice svého továrního Subaru. Jakuba pak následovalo asi sedm jezdců různé barvy pleti.

Obrazek

Obrazek

Zava Racing představil veřejnosti nové Polo S2000 a Jose deLa Hreha bojoval jak tygr ,ale bohužel na 11RZ zvolil 11x špatné obutí,a tak se musel spokojit s 15 místem v Elite což v konkurenci která se v této kategorii rýsuje není tak špatný výsledek. V Yakabo - Pepsi byla tentokrát lepší týmová dvojka J.Záviš který si odváží 1 bod za osmé místo v Elite a sedmnnácté absolutně on sám čekal od této soutěže víc. "Soutěž měla dobrou organizaci , rz byly velice šikovně vybrány bohužel ten výsledek není takoví jak sem si představoval ,trvalo nám tak dvě rz něž jsme chytli správný rytmus ,ale na konec jsme rádi za osmé místo v cíli. Už to vypadolo ,že do cíle ani nedojedem na posledních dvou rz nás pořádně pozlobyla elektronika a na super ss to dojelo do cíle jen tak tak."

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Soutěž vyhrál Tomáš Lovčík před Radkem Pavlišem oba s Mitsubishi Lancer WRC 05, před Alešem Čejchanem s Citroënem C4 WRC. Kolotoč Rallytrophy se přesune na sever evropy kde bude šampionát pokračovat druhým podnikem Neste Rally Finland